SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOREKCYJNOKOMPENSACYJNE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM Czas

SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOREKCYJNO -KOMPENSACYJNYCH. Scenariusz zajęć dla klasy II lub III rozwijający umiejętność czytania i pisania. Materiał rekomendowany dla mniejszych grup w ramach zajęć z terapii pedagogicznej, dla dzieci z ryzyka dysleksji lub z zaburzeniami analizy i syntezy wzrokowej. Scenariusz zajęć korekcyjno - kompensacyjnych: Usprawnianie percepcji wzrokowej i słuchowej w oparciu o materiał literowo - wyrazowy. Scenariusz zajęć do pracy z dziećmi z trudnościami w nauce czytania i pisania. Opracowała: Małgorzata Adamska.

Jak to napisać? scenariusz zajęć korekcyjnokompensacyjnych dla

Udostępnij Scenariusz zajęć dla klasy II lub III rozwijający umiejętność czytania i pisania. Materiał rekomendowany dla mniejszych grup w ramach zajęć z terapii pedagogicznej, dla dzieci z ryzyka dysleksji lub z zaburzeniami analizy i syntezy wzrokowej. Do realizacji potrzebne karty pracy, długopisy, kolorowe kredki. Poniżej znajduje się propozycja scenariusza zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla dzieci w wieku 10-12 lat, na których głównym celem jest rozwijanie umiejętności matematycznych oraz zdolności rozwiązywania problemów. Tematem tych zajęć jest „Wyprawa do Matematycznej Dżungli". Scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Temat zajęć: Zygzakiem po zimowym szlaku - ćwiczenia usprawniające zaburzone funkcje. poznawcze i percepcyjno - motoryczne. Prowadzący: Sabina Polok-Klimek. Czas trwania zajęć: 45 min. Uczeń z lekką niepełnosprawnością intelektualną - Kacper lat 8,4. Cele ogólne: Scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych - poziom edukacji wczesnoszkolnej. Autor: Czytelnik Portalu Pedagogika Specjalna. Opublikowano: 14 kwietnia 2020 roku. Chłopiec 7 lat - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego - niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim.

Pedagogika zajęcia korekcyjnokompensacyjne kl.3 (pisownia "ó") PDF

Program zajęć korekcyjno‑kompensacyjnych. Autorski program zajęć korekcyjno‑kompensacyjnych dla dzieci z zaburzeniami funkcji poznawczych. Zawiera bardzo liczne propozycje ćwiczeń i zabaw, pomagających rozwijać poszczególne funkcje poznawcze, a także propozycję zajęć terapii pedagogicznej. CELE OGÓLNE: Rozwijanie umiejętności posługiwania się komunikacją pozawerbalną. Ćwiczenie orientacji w zakresie schematu własnego ciała. Rozwijanie koordynacji wzrokowo - ruchowej. Rozwijanie percepcji słuchowej. Usprawnianie sprawności dłoni. Rozwijanie sprawności grafomotorycznej. Uczeń potrafi: - rozpoznawać informacje przekazywane gestem, praca samodzielna ucznia, praca grupy pod kierunkiem nauczyciela. Materiały i wyposażenie: dostęp do komputerów/laptopów, tablica interaktywna, strona internetowa http://www.ortografka.pl. Przebieg zajęć: Wprowadzenie: informacja o celu ogólnym zajęć, zaprezentowanie szaty graficznej strony http://www.ortografka.pl. II Kolejność czynności: SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNYCH GRUPA XVII Nauczyciel prowadzący: Wioleta Agnieszka Dołęgowska Data: 06.03.2017 r. Temat: Ćwiczenia usprawniające analizę i syntezę wzrokową. 1.Cele kształcenia : uczeń potrafi: dokonać podziału tekstu na wyrazy, skoncentrować się na wykonywanym zadaniu,

XXIII scenariusz zajęć korekcyjnokompensacyjnych Dziecko Polki.pl

Scenariusz zajęć korekcyjno- kompensacyjnych dla ucznia z ryzykiem specyficznych trudności w uczeniu się w szkole podstawowej. Drukuj. Temat: Litery „b" i „d" - prawie takie same, a inne. Cele: w odległości 1-2 kroków. Przebieg: Prowadzący gra na dowolnym instrumencie perkusyjnym, a dziecko wskazuje, który to instrument lub nazywa go i wskazuje. Potem prowadzący wybiera inny instrument. Zabawę powtarza się kilka razy. Jeśli dziecko nie odgadnie, wspólnie z prowadzącym ustalają, który to instrument. 2. SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNYCH Temat: Kształtowanie percepcji wzrokowej i orientacji przestrzennej. Cel zajęć: Ţ ćwiczenie spostrzegawczości, Ţ umiejętność dokonywania analizy i syntezy wzrokowej, Ţ utrwalenie zróżnicowania prawej i lewej strony ciała, Ţ utrwalenie podstawowych kierunków: w prawo, w lewo, góra, dół Scenariusz zajęć: 1. Wprowadzenie: Rozpocznij od krótkiej opowieści o dżungli i jej mieszkańcach. Możesz użyć obrazków zwierząt, aby pomóc dzieciom lepiej zrozumieć temat. 2. Ćwiczenia motoryczne: Zaproponuj dzieciom kilka prostych ćwiczeń, które naśladują ruchy zwierząt dżungli.

Scenariusz Zajęć Korekcyjno Kompensacyjnych Klasa 3

Scenariusz zajęć korekcyjno - kompensacyjnych dla uczniów klasy III z wykorzystaniem tablicy interaktywnej Czas trwania - 60 minut Prowadząca - Katarzyna Wiśniewska - Godleś TEMAT: Ćwiczenia utrwalające reguły ortograficzne i pisownię wyrazów z „ó". CELE: polepszenie koordynacji ruchowej i wzrokowo - ruchowej, Scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z użyciem TIK - Klasa II Temat: Lepiej czytam i piszę. Usprawnianie analizatorów słuchowego, wzrokowego i kinestetyczno-ruchowego. Temat jest zgodny z treściami zawartymi w planie pracy nauczyciela terapeuty. Obszerne i przekrojowe ujęcie zagadnień pozwoli na doskonalenie funkcjonowania różnych