Temat lekcji: Present Continuous - exercises. Główny cel lekcji: utrwalenie prawidłowego użycia czasu teraźniejszego ciągłego. (Present Continuous) w mowie i piśmie. Podstawa programowa: Treści: Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych). Publikacja zawiera konspekt lekcji języka angielskiego dla uczniów klasy 1 gimnazjum- zapoznanie uczniów z zasadami użycia i budową czasu Present Continuous. Pobierz (doc, 47,5 KB) Podgląd treści. Konspekt lekcji języka angielskiego. Nauczyciel : Jadwiga Koguc. Klasa: II Gr.2. Podręcznik: Exam Challenges 1.
Scenariusz zajęć z j.angielskiegoprezentacja Teachers Cognition
SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO NAUCZYCIEL: mgr Katarzyna Sztul KLASA: I a gimnazjum (grupa zaawansowana) DATA: 28.02.2017 r. TEMAT: Budowa i zastosowanie czasu past continuous. Cel dydaktyczny: Uczeń relacjonuje wydarzenia z przeszłości. Cele szczegółowe: Uczeń: • relacjonuje wydarzenia z przeszłości z użyciem czasu past continuous; • relacjonuje wydarzenia z przeszłości. Gimnazjum Scenariusz lekcji Prowadzący: Jarosław Gołębiewski Temat: Czas Present Perfect - wprowadzenie I. Cele lekcji 1) Wiadomości Uczeń: wie, że czas present perfect odnosi się do czynności wykonanych w przeszłości i mających skutki w teraźniejszości, i/lub czynności rozpoczętych w przeszłości i nadal trwających; Konspekt lekcji języka angielskiego - kl. III d gimnazjum (Lekcja otwarta) Nauczyciel: Małgorzata Wiska-Koszykowska Data: 29.05.2012 Temat: Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych - podsumowanie. English-speaking countries - revision. I. CELE LEKCJI: 1. Cel główny: wykorzystanie w pełni dostępnych w szkole pomocy dydaktycznych i. Cele szczegółowe: Uczniowie: - znają wyrażenia z will, may/might, could w spekulacjach i przewidywaniach - potrafią użyć ich w zdaniu w odpowiednim kontekście - potrafią użyć ich w połączeniu z przysłówkami takimi jak probably, fairly sure, definitely Etapy lekcji: Czynności wstępne 1.
Konspekt lekcji zabaw i gier ruchowych Zabawa rzutna Notatek.pl
Małgorzata Kobińska Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Serokomli SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Klasa: I gimnazjum Szkoła Zespół Szkół w Serokomli Czas: 45 min. Temat: Grammar - personal pronouns, "be" positive Cel główny: Uczeń zna zaimki osobowe oraz odmianę osobową czasownika „być", Cele operacyjne: - uczeń poznaje zaimki osobowe, - uczeń. Konspekt lekcji języka angielskiego Klasa: V Czas trwania: 45 min TEMAT LEKCJI: Pomieszczenia w szkole, miejsca otaczające szkołę. Places in a school. Cele lekcji: - Nazywanie pomieszczeń w szkole i miejsc w jej otoczeniu. - Poznanie przyimków miejsc Uczeń: - nazywa pomieszczenia w szkole i miejsca w jej otoczeniu, Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie 4 d Imię i nazwisko nauczyciela: Olga Szymańska Szkoła: Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach Data: 16.03.2018 Klasa: 4d grupa 2 (zaawansowana) Liczba uczniów: 10 Czas trwania lekcji: 45 min. Podręcznik: Junior Explorer 4 Temat lekcji: Present Simple- zdania twierdzące i. Przebieg lekcji: 1. Przywitanie uczniów i powtórzenie przez uczniów słownictwa z poprzedniej lekcji. 2. Zapisanie tematu lekcji na tablicy. 3. Wybieranie przez każdego ucznia obrazka z potrawą podaną przez nauczyciela. 4. Słuchanie i dopasowywanie potraw na podstawie skojarzeń słuchowych, (nagranie),
Scenariusz zajęć z wychowania fizycznego Metodyka Wf, Sportu
Konspekt lekcji języka angielskiego w III klasie gimnazjum Temat: At doctor's. U lekarza.. Opracowała: mgr Agnieszka Weremijewicz, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku Załącznik nr 1: Vocabulary: Konspekt lekcji języka angielskiego w I klasie gimnazjum Temat: Modal verbs - exercises. Czasowniki modalne - ćwiczenia. Cele lekcji: - wiadomości: uczniowie znają czasowniki modalne: can - móc, potrafić, can't - nie móc, nie potrafić, have to - musieć, not have to - nie musieć;
Zakończenie zajęć, pożegnanie w języku angielskim. KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE VI SOSW w SANOKU DATA: 03.04. 2003r. MIEJSCE: sala lekcyjna CZAS TRWANIA: 45 min. SUBJECT: "VOCABULARY PRACTISE". CEL OGÓLNY: Utrwalenie znanego Uczniom słownictwa z różnych dziedzin. CELE SZCZEGÓŁOWE: Scenariusz lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych. Opublikowano: 20 maja 2018 roku. Temat zajęć: Let's Revise! Powtórzenie materiału gramatyczno - leksykalnego rozdziału 6 - Fashion. umiejętność komunikowania się w języku ojczystym i w języku obcym,
(DOC) KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Ann Las Academia.edu
Konspekt lekcji języka angielskiego, którego tematem jest proponowanie spędzenia wolnego czasu i odpowiednia reakcja na propozycje. Zawarta jest tam prezentacja tej funkcji językowej oraz przećwiczenie w ciekawym zadaniu komunikacyjnym. Nauczyciel trzyma w ręku maskotkę klasową - misia Teddy. Prosi dzieci o uwagę. N (zwracając się do wszystkich dzieci w klasie): My name is… Teraz zwracając się do misia: What's your name? N odpowiada głosem misia: I'm Teddy. My name is Teddy. N przedstawia się dzieciom raz jeszcze.